A24 Xeber

“Arsenal” “pley-off”da, “Fənərbaxça” qalib gəldi, “Beşiktaş” xal itirdi

“Arsenal” “pley-off”da, “Fənərbaxça” qalib gəldi, “Beşiktaş” xal itirdi
609
09 Noyabr 2018 - 9:27

Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsində 4-cü  turun oyunları keçirilib.

A24.az-ın xəbərinə görə, 12 qrupda 24 qarşılaşma oynanılıb.

Turnirdə ölkəmizi təmsil edən “Qarabağ”la birgə  E qrupunda mübarizə aparan  “Arsenal”la “Sportinq” Londonda üz-üzə gəlib. Matç qolsuz bərabərliklə başa çatıb. Bu qələbə ilə xalını 10-a yüksəldən London klubu “pley-off”a vəsiqəni təmin edib.

Türkiyə təmsilçilərindən “Akhisar” öz meydanında “Sevilya”nı qəbul edib və 2:3 hesabı ilə uduzub . İstanbul klublarının isə Belçika təmsilçiləri ilə dueli olub.  “Beşiktaş” “Genk”lə səfərdə heç-heçə (1:1) edib, “Fənərbaxça” isə “Anderlext”lə ev oyununda qalib gəlib – 2:0.

IV turun oyunlarından sonra “Arsenal”la yanaşı, “Ayntraxt” (Almaniya), “Latsio” (İtaliya), “Çelsi” (İngiltərə), “Sürix” (İsveçrə), “Bayer” (Leverkuzen, Almaniya) və “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) klubları 1/16 final mərhələsinə vəsiqəni təmin ediblər.

8 noyabr

A qrupu

00:00. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – AEK (Kipr) – 0:0

00:00. “Bayer” (Almaniya) – “Sürix” (İsveçrə) – 1:0
Qol: Tin Edvay, 60

1.Bayer Leverkuzen430110:79
2.Sürix43015:39
3.Ludoqorets40223:52
4.AEK40223:62

B qrupu

00:00. “Seltik” (Şotlandiya) – “Leyptsiq” (Almaniya) – 2:1

00:00. “Rusenborq” (Norveç) – “Zalsburq” (Avstriya) – 2:5

1.Zalsburq440014:512
2.Leyptsiq42028:66
3.Seltik42024:66
4.Rosenborq40043:120



C qrupu

00:00. “Slaviya” (Çexiya) –  “Kopenhagen” (Danimarka) – 0:0

00:00. “Bordo” (Fransa) –  “Zenit” (Rusiya) – 1:1

1.Zenit42205:38
2.Slaviya42112:17
3.Kopenhagen41213:35
4.Bordo40133:61

D qrupu

19:50. “Fənərbaxça” (Türkiyə) –  “Anderlext” (Belçika) – 2:0
Qol: 
Ayev, 71, Frey, 74

00:00. “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – “Spartak (Trnava, Slovakiya) – 3:1

1.Dinamo  Zagreb440011:312
2.Fənərbaxça42117:67
3.Spartak Trnava41033:73
4.Anderlext40132:71

 E qrupu

00:00. “Vorskla” (Ukrayna) – “Qarabağ” (Azərbaycan) – 0:1
Qol: 
Araz Abdullayev, 13-pen

00:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Sportinq” (Portuqaliya) – 0:0

1.Arsenal43108:210
2.Sporting42114:27
3.Vorskla Poltava41034:73
4.Qarabağ41031:63

F qrupu

00:00. “Betis” (İspaniya) – “Milan” (İtaliya) – 1:1

00:00. “Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Düdelanj” (Lüksemburq) – 5:1

1. Betis42206:28
2.Milan42116:47
3.Olimpisakos42118:47
4.Dudelanj40041:110

G qrupu

21:55. “Spartak” (Moskva, Rusiya) – “Reyncers” (Şotlandiya) – 4:3
Qollar:
Yeryomenko, 5-avtoqol (0:1), Melqareyo, 22 (1:1), Qoldson, 35-avtoqol (2:1), Kandelas, 27 (2:2), Midlton, 41 (2:3), Adriano, 58 (3:3), Hanni, 59 (4:3)

21:55. “Rapid” (Vyana, Avstriya) – “Vilyarreal” (İspaniya) – 0:0

1.Vilyarreal413010:56
2.Spartak Moskva41217:85
3.Reyncers41218:75
4.Rapid41123:84

H qrupu

21:55. “Apollon” (Kipr) – “Ayntraxt” (Almaniya) – 2:3
Qol: 
Yoviç, 17 (0:1), Haller, 55 (0:2), Qacinoviç, 58 (0:3), Zelaya, 71 (1:3), Zelaya, 90+4

21:55. “Latsio” (İtaliya) – “Marsel” (Fransa) – 2:1
Qol: Parolo, 45 (1:0), Korrea, 55 (2:0), Zauvin, 60

1Ayntraxt440011:412
2.Latsio43018:79
3.Marsel40135:91
4.Apollon40135:91

I qrupu

21:55. “Genk” (Belçika) – “Beşiktaş” (Türkiyə) – 1:1
Qol: Kuarejma, 16 (0:1), Berqe, 87 (1:1)

21:55. “Malmö” (İsveç) – “Sarpsborq” (Norveç) – 1:1
Qol: Mortensen, 63 (0:1), Antonsson, 67 (1:1)

1.Genk42118:67
2.Sarpsborq41216:65
3.Malmö41214:45
4.Beşiktaş41126:84

 

J qrupu

21:55. “Akhisar” (Türkiyə) – “Sevilya” (İspaniya) – 2:3
Qollar: 
Nolito, 12 (0:1), Verbiç, 12 (0:2), Manu, 52 (2:1), Ayik, 78 (2:2), Baneqa, 87-pen. (2:3)

21:55. “Krasnodar” (Rusiya) – “Standard” (Belçika) – 2:1
Qollar: Qonzales,19, (0:1), Süleymanov, 79 (1:1), Vanderson, 82 (2:1)

1.Krasnodar43016:49
2.Sevilya430115:59
3.Standard42026:96
4.Akhisar40043:120

K qrupu

19:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Yablonets” (Çexiya) – 2:1
Qollar: 
Enrike, 18 (1:0),  Zainutdinov, 40-avtoqol (1:1), Postnikov, 88 (2:1)

21:55. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) –  “Renn” (Fransa)  – 3:1
Qollar:
Verbiç, 12, Mukelonko, 68, Şaparenko, 72 – Siebatey, 89

1.Astana42207:48
2.Dinamo Kiyev42209:68
3.Renn41034:83
4.Yablonec40225:72

L qrupu

21:55. BATE (Belarus) – “Çelsi” (İngiltərə) – 0:1
Qol: 
Jiru, 53

21:55.  “MOL Vidi” (Macarıstan) – PAOK (Yunanıstan) – 1:0
Qol:
 Milanov, 50

 

1.Çelsi44006:112
2.MOL Vidi42023:36
3.PAOK41034:53
4.BATE41034:83

SİZİN REKLAMINIZ BURADA

(336x280px)

ƏLAQƏ: +994 70 507 77 00